1 відгук
+380 (68) 637-14-24
Farm company Zdravlyk

Підземний грот, знайдений фермером в XIX столітті, до цих пір розбурхує умі вчених

Підземний грот, знайдений фермером в XIX столітті, до цих пір розбурхує умі вчених

Одна з найбільш інтригуючих і фантастичних пам'яток старовинного міста Маргейт (Великобританія), розташованого на узбережжі Ла-Маншу, вже не одне десятиліття залишається нерозгаданою таємніцею, яка розбурхує уяву як місцевих жителів, так і археологів. Адже ті, що знайшов звичайний фермер в далекій 1835 році на своїй земельній ділянці, викликає не тільки повний захват і захоплення, а й породжує безліч версій, починаючи від звичайного наслідування моді ексцентричних аристократів і закінчуючи містичною творінням стародавніх або навіть інопланетних цивілізацій, повідомляє Novate.
Суцільні таємниці оточують одну з найбільш неймовірних пам'яток Англії, яку виявивши звичайний фермер в 1835 році, готуючи ділянку під створення ставка для качок. Коли лопата Джеймса Ньюлове під час земляних робіт провалилася в порожнечу, він попросив свого сина спуститися в утворену дірку. І ті, що хлопчина там побачив, стало значною історичною знахідкою, яка сколихнула не тільки по всій тій околиці, а й Англію. Як виявилося, це вже не перша таємнича печера, знайдена на території фермерських угідь країни, що викликає непідробний інтерес.
Неймовірний підземний храм виявивши хлопчик під землею (Margate Shell Grotto). У світові того, як хлопчисько спускався вглиб таємничого ходу, перед його поглядом відкривався просто фантастичний вигляд неймовірного підземного палацу, який був прикрашений знизу до верху мозаїкою з морських черепашок. Довгий тунель йшов углиб землі на 30 метрів і закінчувався дивовижною кімнатою, площею 30 кв. м, а загальна площа надзвичайного утворення становить 186 кв. метрів. Місцеві жителі назвали цю фантастичну знахідку Грот Маргейт Шелл (Margate Shell Grotto) і вже через два роки вона перетворилася в саму відвідувану печеру цілої країни.
Кожен міліметр площі грота прикрашені черепашникової мозаїкою (Margate Shell Grotto). Люди прагнули не тільки на власні очі побачити це рукотворне диво, створене з дарів моря, а й розгадати її таємницю, намагаючись дізнатися хто її побудував, коли і чому. Воно того варті, адже чудові мозаїки, якими укритий кожен сантиметр площі, можуть розповісти багато, але дуже незвичайною мовою.
Різної форми, розмірів і фактури використовувалися морські раковини для прикраси храму. Для обробки грота використовувалися раковини різних видів, розмірів і форми, які були викладені то опуклою різнобарвною стороною, то внутрішньої або розташовувалися під особливим кутом. Завдяки цьому створювалися незвичайні орнаменти, утворюючи складні декоративні візерунки, в яких явно вгадувалися різні символи і фігури, починаючи від найпростіших геометричних і закінчуючи людськими. В оформленні інтер'єру єру підземного палацу переважають язичницькі мотиви (Margate Shell Grotto).
Символи життя, жіночності та любові прикрашають тунелі підземного палацу (Margate Shell Grotto). У цьому загадковому гроті виявлено багато сюжетів язичницького походження: символи життя, смерті, плодючості, жіночності та любові. У світові того, як тунель йде вглиб грота, різнокольорові малюнки сердець, квітів і хвилеподібні плавні лінії поступаються місцем більш геометричному стилю. Звивисті проходи з арковими стелями і невеликими кімнатами в кінцевому підсумку призводять до незвичайної вівтарної камері, яку ще називають небесної.
Схема розташування тунелів і камер в підземному палаці (Margate Shell Grotto).
Система тунелів і кімнат сімволізує етапи людського життя і шляху до вічності (Margate Shell Grotto). Багато вчених считают, що грот в цілому сімволізує подорож від народження до смерті і до загробного життя: звивисті тунелями та зали, які прикрашені різноманітними символічними орнаментами і сюжетними мозаїками призводять у вівтарну кімнату, яка повинна створити особливий зв'язок з небесами.
Отвір у куполі грота висвітлює вівтар в день літнього сонцестояння (Margate Shell Grotto). Розвиваючи цю теорію і з огляду на місце розташування і особливу форму купола, вчені підозрюють, що він повинен відображати якесь велике природне явище, тому постійно проводили спостереження. І такий момент настав у день літнього сонцестояння, коли небесне світило направляло промені прямо в центр вершини вівтаря. Саме тоді і було знайдено ще один вихід, безпосередньо над куполом, який був покрить товщею землі. Коли звільнили отвір (діаметр якого становив 60 див.) Сталося неймовірне - вівтар засвітився!
Особлива підсвічування створює фантастичну атмосферу в підземному храмі (Margate Shell Grotto). Альо як дослідники не билися, так і не можуть визначити ким же був створений цей фантастичною підземний палац, а може все-таки культовий храм. Навіть ультрасучасні технології безсилі розпізнати, коли він так скрупульозно і зі знанням справи зводився сантиметр за сантиметром, перетворюючись на справжній шедевр людського генія.
Підземний храм вражає своєю пишністю (Margate Shell Grotto). Багато років відвідувачі, проходячи з факелами та гасовими лампами, просто кіптявою знищили верхній шар черепашки, за яким і орієнтуються сучасні методи дослідження, тому і радіовуглецевий аналіз нічого не показавши. Єдине, що вдалося дізнатися - велике розмаїття черепашки, використане при створенні мозаїки, було взято не тільки з цієї місцевості, а й завезено з Карибського моря.
Близько 4,6 млн. Морських раковин пішло на оформлення підземного храму (Margate Shell Grotto). Достеменно відомо, що на будівництво цього незвичайного підземного гроту пішло близько 4,6 млн. Черепашок, а це значить, що необхідний матеріал повинний був лоставлятися цілими кораблями. Але про такі поставки немає жодної згадки в будь-яких історичних джерелах. Тому версія про те, що, слідуючи моді на будівництво неодинарних підземних палаців, його створив досить ексцентричний аристократ, імітуючи стародавній релігійний комплекс, відпадає.
Можливо підземний палац витворили стародавні цивілізації (Margate Shell Grotto). А вісь твердження, судячи за технологією створення і тематиці музичних композицій, що цей храм витворили ще стародавні цивілізації, до цих пір не спростовані. Зовсім вже фантастичною вважається версія, що в створенні настільки гротескного підземного храму брали участь інопланетні істоти. Хто зна, може сучасні технології допоможуть визначити вік цього шедевра, а може археологи докопаються до істини, але це не настільки важливо. Головне, що такі неймовірні творіння існують і нікого не залишають байдужими, залишаючи їжу для роздумів і нових пошуків.
Періодично такі неординарні рукотворні печери знаходять люди в різних куточках планети і намагаються осягнути таємницю їх створення.
Дослідники таємничої знахідки, розшифровуючи анатомічні образи, вказують на те, що вони символізують силу жінки, яка, мабуть, є однією з головних героїнь мозаїк грота. Деякі навіть висувають теорію, що весь орнамент цього священного місця явно символізував жіноче начало і створення світу, починаючи з Землі і закінчуючи небесними світилами.
Джерело: Novate
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner